Beebide hea une nipp

Järgmise ajakirjanumbri tarvis muusik Marten Kuninga ja ta elukaaslasega intervjuud tehes imestasin, kuidas kahekuuse poja magamapanek ühel issil nii lepase reega läheb. Tuli välja, et Marten ja Keit on tänu raamatule “Baby Whisperer” (“Beebisosistaja”) mõistnud, et lapsed pole sugugi ühtemoodi. Nende poeg näiteks ei taha – erinevalt enamikust imikutest – uinuda kohe pärast toitmist, vaid tund aega hiljem. Siis piisab ainult sellest, kui mässida beebi tihedalt teki või paksema lina sisse, panna talle käsi turvaliselt peale – ja juba ta magabki! “Me stimuleerime lapsi tihtipeale üle oma tutiplutitamisega, las nad naudivad lihtsalt pisut vaikust ja privaatsus,” jagab Marten oma kogemust Pere ja Kodu novembrinumbris.

Ulvi

Väljasõit bussiga

Ma ei tea, kuidas on teie peres, aga meil on kuueaastane pesamuna hakanud meeletult fännama bussireise. Kevadel käisime Lux Expressiga Pärnus spaaretkel ja suvel sõitsime sama meelelahutusbussiga Riiat avastama. Ikka nii, et kohale mõnusasti filme vaadates, kohapeal kondiauru või linnatranspordiga ja tagasi taas bussiga.

Mis on bussireisi eelised? Esiteks ei väsi ära autojuht ehk siis ema või isa. Teiseks: lapsega kõrvu istudes saab koos aknast välja vaadata ja juttu puhuda. Või kaasavõetud pirukaid mugida. Või magnetkabet mängida. Igatahes väga lõõgastav ja elegantne viis väikeste sügiseste lõbureiside tegemiseks ja ei pea muretsema pimeda peale jäämise pärast.

Tiina