Kõige tavalisem kollane sibul ei vea munade värvimisel kunagi alt! Mustri saamiseks mähi valged munad üleni sibulakoorte sisse, keera koos koortega marlisse ja keri niit tihedalt ümber pambu. Sissepakitud munad pane külma veega keema, vee keemamineku järel vähenda kuumust ja lase munadel keeda umbes 15 minutit. Tõsta munad külma vette ja lase jahtuda.

Punase sibulaga on asi tükk maad kahtlasem. Koored on sel küll intensiivselt tumepunased, kohati lausa mustjad, kuid munadele kandub neist värvi üle õige napilt. Peet on köögiviljade seas üks värvikamaid tegelasi. Ent püüdes sellega mune värvida, võid sügavalt pettuda – erkpunane peedimahl ei taha kuidagi muna endasuguseks toonida. Köögiviljade seas on aga üks tõeline üllataja – punane peakapsas. Ümber muna mähitud kapsaribad annavad tõelise vau-efekti. Niivõrd graafilist mustrit ja õrna sinist värvi pole varem pühademunadel nähtudki!

Mustikad on marjad, mis iial alt ei vea, ravivad kõhtu ja silmi ning teevad kõik nii siniseks kui vähegi võimalik – munad kaasa arvatud. Mähkides mustikad marli abil ümber muna, jääb munakoor intensiivselt lillakassinine, põnevate üleminekute ja laikudega.