Millega enne rasedust tööalaselt tegelesid?

Gerli: Nagu ühele väikeettevõtjale kombeks, tegelesin GoWorkaBitis peaaegu kõigega: turundus, disain, personalijuhtimine, toote kasutaja­kogemus ja igasugu haldustegevused. Tänu sellele, et lapse kõrvalt polnud mul see enam võimalik, värbasime oma tiimi mitu head inimest, kes siis igaüks mingi jupi mu endistest tegemistest enda kanda võtsid.

Kuidas möödus beebiootus ja kuidas läks sünnitus?

Gerli: Kui aus olla, siis möödus rasedusaeg üsna töölainel. Nime väljamõtlemine, beebiasjade ostmine ja kõik muu lapse sünniga seonduv jäi sinna aega, kui suur kõht endast igal käigul märku andis.

Sünnitus läks pigem sujuvalt ja hästi. Mis kõige olulisem – laps oli terve ja rõõmus.

Milline oli isa roll sünnitusel?

Gerli: Tarvo oli see käsi, mida oli vaja vahepeal pigistada, ja õlg, kuhu peale toetuda.

Tarvo: Eks isa suurim roll sünnituse juures ongi peamiselt kohalolek ja moraalne tugi – füüsiliselt pole ju kuidagi aidata võimalik. Perekoolis rõhutati ka, et kõige olulisem on tulevasele emale korduvalt meelde tuletada: tuleb sügavalt hingata. Sest sünnituse ajal on hapnikuvarustus elulise tähtsusega.

Milline nägi välja elu pärast Tomi sündi?

Tarvo: Pärast sündi oli peamiseks mureks söömine. Tom-Robert eelistas ikka ja jälle söömise asemel magama jääda ja söögipausid venisid nii pikaks, et kui sellega ühele poole sai, pidi peagi uuesti alustama. Kui ema ja laps sünnitusest puhkasid, seiklesin mina mööda poode ja otsisin vajaminevaid asju.