Kuidas möödus beebiootus?

See aeg läks mul lihtsalt ja probleemivabalt. Oma viimase treeningu andsin kuus päeva enne sünnitust. Kui ütlesin trennis, et täna on meie viimane tund, kuna sünnitähtaeg on juba järgmisel nädalal, siis kliendid imestasid. Nemad arvasid, et äkki kuu pärast.

Kui suur trennikoormus sul oli?

Andsin trenne neli päeva nädalas. Just selliseid treeninguid, mida saab täiesti normaalselt ka lapseootel teha – lihasetreeninguid ja body balance’i.

Kuidas sünnitus läks?

Kõik läks hästi, laps oli terve. Ega see sünnitamine mingi meeldiv tegevus ole, aga samas pole see esimene ja viimane ebameeldiv asi, millega peab elus maha saama. Tundsin juba kell 6 hommikul, et midagi toimub. Kell 8 tõusin üles, siis hakkasid tuhud tasapisi võimenema. Haiglasse läksin alles kell 15. Kell 18.30 oli laps käes.

Kas issil oli ka roll sünnituse juures?

Issil oli väga tähtis roll! Issi ülesanne oli mind vajadusel aidata, meenutada, et ma end krampi ei tõmbaks, ja ka näiteks nabanööri lõigata. Ta oli kogu aeg juures ja see oli kohe alguses selge, et see on meil ühine tegevus.

Millised olid esimesed nädalad pärast beebi sündi?

Alguses oli ikka väga imelik! (Naerab.) Kui beebi sulle kõhu peale pannakse, on see ulmeline! Kas ta tõesti võeti minu seest välja ja ta ongi elav ja hingav?! Esimesed nädalad taastusin ise ja olime vaikselt kodus. Eks see harjumatu oli. Ma olen ju selline, kellel on vaja kogu aeg mitut projekti korraga teha, ja siis järsku oli käsipidur peal.