Kuidas beebiootus möödus?

Elena: Tervis oli super! Siis kui esimese paari kuu iiveldus mööda läks. Jalutasin iga päeva kaheksa kilomeetrit ja käisin basseinis ujumas.

Milline on teie kodu ümbrus?

Kaido: Elame Tokyos. Kohe meie maja ees voolab Sumida jõgi, mis jookseb läbi Tokyo. Jõe ääres saab jalutamas käia. Eks see on suurlinna asi – pole loodust nii palju. Tuled Eestisse, siis on silmad peas rohelised.

Kuidas sünnitus läks?

Elena: Sünnitus kestis viis tundi. Beebi tuli natuke varem – tähtaeg oli 28. jaanuaril, aga tema tuli 17.

Kaido: Ja mina olin siis Tallinna lennujaamas! Mul oli vaja ekspromt kiirelt Eestis käia. Mõtlesin, et jõuan jaanuari alguses ära käia – olen 18. jaanuaril Tokyos tagasi ja siis on enam-vähem kümme päeva veel aega.

Elena: Aga nagunii sa ei oleks mind kuidagi aidata saanud.

Ja lõpuks haiglasse jõudes?

Kaido: Taarikene magas seal. Vahepeal tegi silmad lahti ja ütles: „Njäu-njäu!” (Naeravad.) Ei, väga super! Ootasime ja ootasime – kaua tehtud kaunikene!

Milline kogemus jäi Jaapani haiglast?

Elena: Haigla oli super! Teenindus oli ka super. Toidud oli väga maitsvad. Viis päeva olime sees. Pärast sünnitust nad teevad sulle näiteks massaaži, maniküüri-pediküüri, kui tahad. Organiseerisid meile kahekesi romantilise õhtusöögi.

Kaido: See käis kõik sellesse paketti. Huvitav, et sünnitamine ei kuulu Jaapanis haigekassa alla. Kuulen ikka tuttavatelt, et Eestis on tasuta. Seal maksime 700 000 jeeni ehk umbes 6000 eurot – üle poole sellest kompenseerib linna­valitsus, aga haigekassaga ei ole mingit seost. Jaapanis räägitakse kogu aeg, et rahvastik vananeb, aga samas ei aita nad kuidagi kaasa – kust noor inimene võtab selle 6000 eurot, et osta naine haiglast välja?! (Naerab.)

Milline on teie argipäev?

Elena: Tõuseme, sööme, peseme, jälle sööme. Siis ta magab ja mina koristan. Käime õues. Viimasel ajal ta kärus eriti ei maga, aga tore on temaga koos kuhugi minna. Kui oleme kodus, on mul kogu aeg midagi teha. Kui oleme väljas, siis olen vaba ja saan temaga kahekesi aega veeta. Mina joon kohvi, tema joob piima.

Kas sul on Jaapanis ka oma kärutamissõbrannad?

Elena: Eriti ei ole, ja mulle meeldibki temaga kahekesi olla. Hindan seda privaataega väga.

Kaido: Oleme rohkem omakeskis, ei otsi seltskonda. Me ei taha kellestki sõltuda. Eestist käib vahel sõpru.