Lastega perede seas ei vaja maanteemuuseum tutvustamist, sel suvel leiab sealt aga mitu uut näitust. “Kui eelmine püsinäitus tutvustas teede ehitust, siis “Head teed!” küsib: kelle jaoks teid ehitatakse ja milliseid lugusid pajatavad teedel rändavad inimesed?” räägib muuseumi juhataja Kadri Valner.

Varbuse postijaama peahoone esimesel korrusel avanev näitus alustab hobuajastu taliteedest ja sõidutab külastaja 1935. aasta linnatänavatele. Näitus on mõnusalt sopiline. Taliteede toas sahisevad seinal jooksvas animatsioonis saanid ja uluvad hundid. Järgmises toas vulisevad veed – kevad on saabumas ja algab lodjahooaeg. Istud tõrvaõlilõhnases lodjatoas ja kuulad, kuidas kunagi Tartust Pihkvasse ja Narva sõideti.

Sillatoas saad end parvega üle vee tõmmata ja näed animatsioonist, kuidas kurvikas näkk veskimeest tülitamas käib. Järgmises toas kohtud Ronga Tehvaniga, kes Põhjasõja ajal Rootsi väed venelaste selja taha juhatas ja seeläbi nii kuulsaks sai, et temast üle Euroopa kirjutati. Loed kõrtsidest ja kõrtsikaklustest, saad uurida restaureeritud hobuse­sõnnikut, kuulata telefonist teede­valitsuse revidendi kärkimist jpm.