Paar nädalat tagasi rallisin higist nõretades – muffini­vaagen ühel käel, käekott õlal, suupistekott teises käes – mööda Kalamaja tänavaid, sest SEB rahvajooks oli sulgenud ligipääsuteed poja sünnipäevapeo paika. Hilinemishirmus litsusin mööda sooritusele keskendunud maratoonaritest. Sama leilis poeg vedas, käed lookas, raskeid kotte joogi-söögiga, mille olin nädala jooksul valmistanud. Viineri-tšipsi-limonaadipidu oleks tundunud lati alt läbipugemisena. Lapse sünnipäev pole naljaasi! Mulle oli see ka esimene mängutoas peetav üritus – kaalutud otsus, et anda teismelisele pojale kvaliteetaeg olla koos oma parimate sõpradega. Seni olime tähtpäevi põhimõtteliselt kodus tähistanud. Ka ajakirja seekordsest sünnipäevateemalisest loost selgub, et naljaasi pole mitte ainult peoks valmistumine, vaid ka see, keda ja kuidas kutsuda.

Inspireerivana mõjub lugu elu võimalikkusest ilma autota – linnas pesitsedes on see täiesti mõeldav. Ka siis, kui kodu on kesklinnast kaugemal. Kuigi Tallinna ühissõidukite liiklus kulgeb ikka veel nõukogudeaegseid marsruute mööda ja sellega alati arvestada ei saa, on rongiliiklus tõhus ning tänu Uberile ja Taxifyle taksosõidu hinnad madalad. Olen ka ise autovabaduse ideed kaalunud, kuid praegu tundub, et telekast loobuda või isegi tööd vahetada oleks lihtsam. Eks ma mõtle edasi.

Emapalgal olles on naistel võimalus teha oma peas ametiaudit: kas jätkata senisel töökohal või proovida kätt ettevõtjana? Kui tööga rahulolematus närib hinge, siis: “Lapsega kodus olemise ajal on kõige turvalisem proovida, kas ettevõtlus sulle üldse sobib. Emapalk jookseb sel perioodil nii ehk naa ja kui midagi välja ei tule, saad alati tavatööle naasta.” Nii ütleb ajakirjas Brit Mesipuu. Lisaks räägib Karin Sülluste, kuidas talle andis hea stardipaugu töötukassa toetus ja elukaaslase moraalne tugi. Iseendale tööd andes on eeliseks paindlikum tööaeg, mis kulub marjaks ära, kui lapsed on talviti tõbised. Ettevõtjaks olemise mõte pole mitte vähem tööd teha, vaid võimalus teha seda kodus.

Nautige teiegi kuldset sügist!

Peagi ilmub Meie Lapse Tervis!

Oktoobri teises pooles jõuab lugejani Meie Lapse Tervis. Aitame leida riideid, mis peavad õuemöllule vastu. Murrame välja nõiaringist “nädal lasteaias, kaks haigena kodus”. Kas vitamiini tasub süüa nagu kommi? Hoidume lasteaiastressist ning aitame sõpru leida ja hoida. Uurime, mille vastu vaktsineerida (lasteaia)lapsi.

NB! Seekordses ajakirjas SUUR SPAA-ERI: oleme valinud välja parimad spaad väikelastega külastamiseks ja õpetame, kuidas veega sõbraks saada.