Kuidas kulges beebiootus?

Elo: Kõik sujus väga kenasti kuni 31. juulini, kui kukkusin trepil. Lapsega oli kõik hästi, aga murdsin mitmest kohast oma jalalaba ära. Seetõttu olid viimased kolm kuud üsna keerulised: suur kõht ees ja käia polnud võimalik. Pärast lapse sündi sai õnneks kõik korda.

Kuidas sünnitus läks?

Elo: Kõik läks väga sujuvalt. Minu jaoks on kõige olulisem hetk, kui näed oma last ja tema silmi. Nii Liisi kui Martin Indreku puhul on mind üllatanud, kui selge ja terava pilguga nad kohe maailma uurima asuvad.

Kas isa oli sünnituse juures?

Elo: Indrek oli mõlemal korral kohal, algusest lõpuni. See on nii minu kui tema jaoks väga oluline. Koos oleme ta ju loonud – siis koos me ta ka ilmale toome.

Kuidas alguses uue eluga harjusite?

Elo: Huvitav, et mõlema lapse sünniga on kaasnenud päris suur elumuutus. Kaks nädalat enne Liisi sündi kolisime uude koju kesklinnas. Nüüd, kaks nädalat enne Martin Indreku sündi kolisime praegusesse koju Kakumäel. Suuresti tänu Liisile, sest ta läks Rocca al Mare kooli esimesse klassi.

Kogu varasema elu olen elanud kesklinnas korteris. Nüüd elan majas ja looduse keskel, mis on imeline! Eriti veel nii väikese lapsega – saan ta mugavalt terrassile männimetsa äärde magama panna.

Kuidas beebiga harjumine sujus?

Elo: Kui esimese lapsega pöörasin liiga palju tähelepanu sellele, et kõike õigesti teha, siis Martin Indrekuga sain esimesest päevast alates tema olemasolu nautida. Igapäevatoimetused beebiga olid selged ja ma ei pabistanud nii palju.

Kuidas Liisi venna vastu võttis?

Elo: Liisi on erakordselt arukas ja mõistlik laps. Kui sõbrad hoiatasid, et uue lapse sünd võib teises armukadedust tekitada, siis Liisi puhul ma seda ei täheldanud. Ta suhtub oma vennasse nii suure armastusega, et seda on väga südantsoojendav vaadata. Kutsub mind ja Indrekut mõnikord isegi korrale, kui me kohe lapse juurde ei torma, kui ta natuke pahuramat häält teeb. Liisist on palju abi ka hoidmisel. Ta räägib juba, et tahab suurena lapsehoidjaks hakata.

Kuidas Liisi on koolieluga harjunud?