Lapsed Lennusadamasse!

20.–21. aprillil saab taas ööbida Lennusadamas üritusel “Öö muuseumis  laevade eri. Õhtul käiakse laevadel Suur Tõll, Maru, Valvas, Hoppet ja Lembit, samuti konserveerimisjärgus purjekal ning vaadatakse perefilmi “Ruudi”. Ööbimine magamiskottides Lennusadamas, hommikul tehakse ringkäik näitusel “100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018”. Hinna (19 eurot) sees ka õhtuoode ja hommikusöök.

Linnalaagris Laeva elu, elu laeval (27.–29. aprill) tutvuvad lapsed meremeeste ametitega purje-, sõja- ja aurulaeval. Töötubades ja rollimängudes saadakse aimu meremeeste eluolust, õpitakse navigeerimist, kehastu­takse kapteniks või laevakokaks. Kunagine laevakoman­dör jagab mälestusi sõjalaeval teenimisest. Lisaks tehakse katseid laeva uppumisest ja pinnalejäämisest. Nagu meremeestel kombeks, käiakse ka purjelaev Hoppetiga mereretkel.

Lahe linnapoeesia

Prantsuse Instituut koos Juhan Kuusi Dokfoto Keskusega avab 2. märtsil Telliskivi loome­linnakus prantsuse tänavafotograafi Mika Aimi mustvalgete fotode näituse Tänava vaist. Vaatajad, nii suured kui ka väikesed, on kutsutud osa saama fotograafilistest rännakutest linnadžunglis – miski pole lihtsalt tavaline, poeesiat on igal pool ja igaüks tajub seda isemoodi. Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni Telliskivi 60A (B-maja) 1. korrusel Dokfoto Keskuses (asub Kivi-Paber-Kääride vastas, vt dokfoto.ee).