Kahvliahvi kokakool

3. septembril toimub imekauni Vääna mõisakooli hoovil Eesti toidu kuu avaüritus, kus lööb telgid püsti ka Kahvli­ahvi kokakool. Seekord on tõeliselt vahva see, et laste juhendajateks töötubades on samuti lapsed! Lisaks toiduvalmistamisele saab kaasa lüüa teaduskoolis, kus põnevaid toiduga seotud katseid näitavad seitsmeaastane Oliver ning teadlane Aigar Vaigu. Üritusel on avatud Kahvliahvi koogiturg, kus lapsed enda valmistatud küpsetisi pakuvad.

Raamat vaikuseminutitest

Vaikuseminutid tähendavad tervet hulka tähelepanu- ja meelerahuharjutusi, mida järjepidevalt tehes õpivad lapsed paremini märkama enda sees ja ümber toimuvat. Lisaks on see tõhus abimees keskendumisel. Just seetõttu soovitatakse vaikuseminuteid eriti just ATH (aktiivsus- ja tähelepanuhäire) diagnoosiga lastele. Need lühikesed harjutused on kasulikud ka lapse rahuliku uinumise toetajana või selleks, et aidata lapsel tulla toime mure­mõtete, ärevuse, püsimatuse või ülekeevate tunnetega.

Äsja ilmunud käsiraamat “Vaikuse­minutid. Keskendumisharjutused väikestele ja suurtele” koondab kõik vajaliku nende harjutustega alustamiseks.

Meefestival

Karksi-Nuias peetakse 8.–9. septembril üheksandat korda meesfestivali. Kahe meeleoluka päeva sisse mahub nii kontserdiprogramm kui ka vallarahva oma­valmistatud tuleskulptuuride vaate­mäng. Suurel sügislaadal pakutakse muusika- ja maitseelamusi, käsitööd ja palju muud huvitavat. Lisaks saab osaleda õpitubades, kus tutvustatakse ning pakutakse mee- ja kohalikku toitu koos retseptidega. Samal ajal, kui vanemad naudivad massaažitoas lõõgastavat meemassaaži, lõbustavad lapsi rongisõit ja Suur Mesimumm. Toimub “Nunnu” konkurss ja loomulikult on müügil värske mesi.