Laste Vabariik

Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik liigub ringi ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha uut lasteetendust Eesti Vabariigi sünnipäevaks valmistumisest, avastada Eestit omanäolisel labürindil-mängualal ja osaleda põnevates töötubades.

Tuur läbib suve jooksul kõik Eesti maakonnad ning peatub igas paigas ühe päeva. Kokku ehitatakse suve jooksul üle 50 Laste Vabariigi, mis kõik on pisut erinevad, sest loomises osalevad kohalikud inimesed. Laste Vabariik on kõigile mõistagi tasuta!

Ajakava vaata: minaka.ee/laste-vabariik/ajakava

Hiiu Folk, turvaline peopaik

Juuli neljandal nädalavahetusel on kõigil pärimusmuusika­huvilistel põhjust külastada Hiiumaad – oma jõud ühendavad elamustuur Laste Vabariik ja Hiiu Folk. Tänavuse festivali võtmesõnaks on peresõbralik õhkkond. Nagu ikka, on ka nüüd loodud iga kontserdipaiga juurde lastepesad, kus saab meisterdada-mängida ja tutvuda pärimuspillidega. Hiiu Folk on alkoholivaba festival, mis teeb lastega peole tulemise eriti turvaliseks.

Tähelepanu! Kõik pilli mängivad noored on oodatud end üles andma esinejana tänaval, muuseumides ja mujal! Kui suudad mängida pool tundi pillilugusid, kirjuta e-kiri aadressil astrid.nolvak@gmail.com ning saad esinemise eest festivali passi ja vajadusel ka ööbimise.

20.–23. juulil toimuv XIII Hiiu Folk on kuni 12aastastele (k.a) lastele tasuta!