Aastaid beebitarvete poes müüjana töötanud Rita Virks räägib lustaka loo isast, kes jõudis nende juurde, silmis ahastus, ja röögatas: “Ma sain isaks! Aga kuidas ma nendega nüüd koju sõidan?!” Kibekähku uuriti välja, millise autoga tegu, ja leiti sobivaim tool, et saaks vastsündinu turvaliselt koju sõidutada.

Müügikonsultant lisab, et tavaliselt hakatakse turvatooli valima küll varakult, umbes raseduse keskpaiku. Infot on palju, võimalusi samuti. Tihti käiakse mitu korda vaatamas ja valimas, enne kui tehakse lõplik otsus. Turvatoolide hinnad varieeruvad mitmesaja euro võrra.

Liiklusseadus näeb ette, et autoga sõites peab laps olema kinnitatud nõuetekohase turvatooliga. Tooli valikul on aga kõige olulisem selle töökindlus ja turvalisus. Kuid siiski võib näha teedel autotoole, mille kulunud välimus vihjab tõsiasjale, et nende “parim enne” on juba ammu möödas. Samuti on selliseid tooteid näha kasutatud beebiasjade foorumites. Kui perel on soov osta kasutatud turvavarustus, soovitab Rita Virks kindlasti olla väga tähelepanelik: “Sa ei pruugi näha mikro­mõra turvatoolis ega teada, kas tool on olnud liiklus­õnnetuses.” Seega teise ringi kasutuseks sobib eelkõige oma vanema lapse tool või usaldusväärse müüja kaup. Liiklusõnnetuses olnud turvatool tuleb kindlasti maha kanda.

Samas täheldab müüja, et üha enam ollakse valmis investeerima uude kvaliteetsesse turvatooli. Enne ostu tuleb kõigepealt välja selgitada, kas autos on olemas Isofixi kinnitus, mida hakati paigaldama alates 2007. aastast. Selle kinnituse abil on väga lihtne tooli autosse paigaldada, ühtlasi aitab see aega kokku hoida – ära jääb tüütu turvavööga jahmerdamine, mis võib lapsele küll lõbu pakkuda, aga vanemal närvid krussi ajada.