Pingevabam elu

Käisime noorema pojaga NUKU teatris vaatamas äsja esietendunud näidendit “Pollyanna”. Enam ammu pole mulle ükski teatritükk nii hinge läinud! Kaheksane poeg ütles, et ta tuleks seda etendust veel vaatama. Järgmisel päeval võtsin raamatukogust näiden­di aluseks oleva samanimelise raamatu,­ mille on kirjutanud Ameerika kirjanik Eleanor H. Porter üle sajandi tagasi, kuid mis mõjub tänapäeva stressirohkes elus ehk veelgi õpetlikumalt kui omas ajas. Raamatus on juttu orvuks jäänud 11aastasest tüdrukust Pollyannast, kes tänu isa õpetatud rõõmu­mängule suudab näha igas olukorras positiivset.

Mina soovitan mõlemat: lugeda raamatut ja minna ka teatrisse “Polly­annat” vaatama! Meie mängime kodus nüüd juba mitu nädalat rõõmumänge ja uskuge mind – elu on palju pingevabam. Rõõmumängudest saate lugeda ka siitsamast ajakirjast.

Ulvi

Ära küsi, mis ilm on... mine õue!

Paki lapsed sobivalt riidesse, mine jalutama või matkama. Võta kaasa termosega teed, priimus või tee lõke üles, podista miskit mõnusat süüa. Parim ravim nutisõltuvuse, i-iigavuse, paha tuju ja puberteedi vastu. Mine lihtsalt õue.

Halva ilma kohta on mul väga palju ütelda – väga palju head just. Ma ei vaata kunagi ilmateadet, kui, siis ainult selleks, et tõdeda: polnudki nii hull. Oleme koos Merle Liivakuga sellest isegi raamatu kokku kirjutanud. Söö metsas, puu otsas, kivi taga, kanuus ja rabarajal. Kui vajad inspiratsiooni, leiad meie “Metsaköögi” raamatupoest juba novembris.

Hele-Mai

Isadepäev tuleb

On kümneid võimalusi, mida isale isadepäevaks kinkida, alates lapse pildiga võtmehoidjast või tassist kuni kõiksugu meisterdusteni välja. Oluline on pidada isa meeles ja võimalusel olla koos – kodus, kohvikus, kinos, rahvaüritusel või kus iganes. Laste enda kaunistatud küpsise­tordiga ei saa kunagi alt minna ja ammendamatu ägedate ideede allikas on Pinterest. Toksi aga otsingusse fathers day gifts ja tee järele, mis meeldib.

Kerttu