Peredes, kuhu on sündimas esiklaps või kus on juba mitu pisikest ringi sibamas, tasub toataimemajanduses inventuur teha ning kõigi isendite nimed ja võimalikud ohud kirja panna. Reegel võiks olla, et magamistuba on toataimevaba, kuid teistes ruumides võiks midagi silmailuks olla. Laias laastus tasub teada, et ohutud on tiigerlehik, gusmaania, havisaba ja sulgvõhk, ehkki süüa ja liigselt näppida ei soovitaks neidki.

Kui mõni toalill oleks nii ohutu, et teda võiks salatisse hakkida, ei nimetaks me teda ju toalilleks, vaid tarbe­taimeks või köögiviljaks, nagu on lehtsalat või porgand. Peres, kus on nooremaid kui kolmeaastaseid, peab tõesti hoolikalt taimi valima. Ja miks mitte eelistadagi kodu kaunistamiseks sellal maitsetaimi ja salateid!

Beebiga ohutult

Ahvatlevalt värviline toataimevili võib mõtlematult rännata mudilase suhu. Sestap peaks väikeste lastega peredes olema keelatud koralltomati ehk korall-maavitsa ning kibepipra kasvatamine. Koralltomati ahvatlevalt oranžikad ja punakad viljad näevad välja nagu kommid, kuid on väga mürgised. Kibepipra ehk tšilli punased kaunad võivad lapse suhu või hingamis­teedesse sattudes tekitada põletusi või isegi hingamisseisakut. Targem on selliste taimede kasvatamine lükata eluperioodi, kui lapsed on suured.