Saara Kadak, Marilyn Jurman, Anni Rahula, Kaido Höövelson ja Ines Karu on praegused või tulevased vanemad, kes seekordses ajakirjas räägivad. Olen peatoimetajana uhke ja tänulik, et nad on nõus oma tundeid ja mõtteid jagama ajakirja Pere ja Kodu lugejatega.

Ka mina olen läbi aegade hinnanud Pere ja Kodu armastavat ja toetavalt lugupidavat suhtumist lastesse. Seiklus on just nüüd ja praegu koos toredate kaas­teelistega, mitte ei alga kunagi tulevikus, kui lapsed on suured. Elada tuleb nii hästi, kui parasjagu välja kukub, ja teinekord on vaja teha julgeid otsuseid. Üks sellistest võib olla lapsendamine.

Mul on häid sõpru, kes on väga-väga lapsi soovinud. Aastaid kestev lootmine, ootuste purunemine ning jõu leidmine uueks panuseks räsib rohkem, kui kõrvalseisja võiks iial uskuda. Aga mul on olnud ka võimalus näha, kuidas lapsendamine avab uksed suurele vastastikusele armastusele. Tuleb vaid julgeda eelarvamustest üle olla.

Mul on olnud võimalus näha, kuidas lapsendamine avab uksed suurele vastastikusele armastusele. Tuleb vaid julgeda eelarvamustest üle olla.

Samas on mõnikord vanemate argipäevaeluga täidetud karikas jõust tõesti tühi. Seekordses ajakirjas annavad häid soovitusi emad, kellel on erivajadustega lapsed. Neid tasub kuulata, sest nemad peavad puhkusele lähenema pea teadusliku süsteemsusega.

Olen veendunud, et vanematel on vaja oma aega ja lastevabu öid! Samas pole puhkus mitte ainult lastest eraldi. Meie telkisime sel suvel perega kolm nädalat viiekesi Aafrikas, sõitsime läbi üle 4000 kilomeetri. Viimasel õhtul kaasaga kohvikus istudes vaatasime teineteisele otsa ja tõdesime: „Oli see vast üks seiklus!” Suletud olukord sundis meid tegutsema meeskonnana. Õppisime paremini tundma meie pere teismelist, kes on juba rohkem täiskasvanu kui laps. Pidevalt kraaklevad vennakesed hakkasid üksteise seltsis õdusalt aega veetma. Lapsed andsid puhkusele uue mõõtme. Nende mõtted ja tähelepanekud osutusid sama põnevateks kui mõttekaaslastest sõprade omad.

Nautige teelolekut!

Augustis ilmub Pere ja Kodu lisaajakiri Koolieelik, mis on mõeldud emadele-isadele, kelle laps läheb kooli 2018. aastal. Ajakirjas aitame hinnata, kas teie pere laps võiks sobida kooli, kus tuleb teha katsed, ning kuidas katseteks valmistuda. Lugemis- ja arvutamis­kiirabis anname nõu, kuidas laps koolieelsel aastal järjele aidata.

Samuti räägime erakoolidest ja põhjustest, miks otsustada erakooli kasuks. Milliseid mänge mängida ja milliseid vahendeid osta lapse peenmotoorika arendamiseks? Kuidas saada tähed-numbrid selgeks mänguga?

Ajakirja Koolieelik hind on ette tellides 4.49, poes 4.99.

Telli siit: www.ajakirjad24.ee/koolieelik

Kõigi tellijate vahel loosime välja 5 laste ristsõna Ripsik aastatellimust. Nutikas nuputamine 6-8-aastastele! Tellimiskampaania võitjate nimed avaldame ajakirja Pere ja Kodu septembrinumbris.