Ingrid koos abikaasa Pathum Sanjeewa Hettihewaga (27) on saatusele kõige eest tänulikud. “Peame minema templisse ja tänama!” ütlevad nad.

Sri Lanka, varasema nimega Tseilon, on haaravalt kirju kultuuride segunemiskoht. Kultuur ja ajalugu ulatuvad siin tuhandete aastate taha. Saareelanike põhiline usund on budism. Aga kõrvuti eksisteerib siin eri rahvaid ja religioone – budistid ja moslemid, kristlased ja hinduistid.

India lõunatipust asub tilgakujuline Sri Lanka umbes 50 km kaugusel. Saare loodus on hämmastavalt mitme­kesine. Lisaks mägedele ja paradiisirandadele leiab tihedasti­ asustatud linnu ja metsikuid džunglipadrikuid.

Enamikule seostub see paik ilmselt tee, kaneeli ja suurepärase köögiga. Mõnele meenuvad Sri Lankaga seoses veel 2004. aasta tsunami, mis laiaulatuslikke purustusi põhjustas, või Tamili tiigrid. Igatahes on tegu vägagi avastamist väärt riigiga.

Hotelli- ja turismiharidusega Ingrid töötas enne Sri Lankale kolimist restoranis ning oli Eestis seotud veel nii mõnegi projektiga. Tegelikult sattus ta saarele üsna juhuslikult – tal oli valida mitme soojamaareisi vahel, kuid tuttavate soovitusel otsustas ta Sri Lanka kasuks. Reis viis teda ka saareriigi lõunarannikule Mirissa kanti. “Avastasin, et see on Sri Lanka kõige ilusam piirkond, kus käivad lisaks võõramaalastele puhkamas ka kohalikud,” räägib ta.

Ingridil oli kavas Mirissas olla vaid mõned päevad... Ta leidis endale sobiva hotelli ning toa üleandjaks osutus tema tulevane abikaasa, sinhala rahvusest Pathum, sõpradele Babee.

Babee kutsus eestlanna dringile ja järgmisel päeval näitas talle ümbruskonda. Ingridi lahkumise järel jäädi suhtlema, kuigi esialgu ei arvanud kumbki, et suhtest midagi tõsisemat välja võiks kasvada. Kuid juba pool aastat hiljem oli naine tagasi. Seekord renditi elamispind ja tasapisi hakati perena koos elama.