Victoria mehel Marco Di Cesarel (43) ning tütardel Merilin Koogil (25) ja Beatrice Di Cesarel (8), hellitus­nimega Bibil, jääb üle vaid nõustuda.

Ettevõtlik naine on asutanud Roomas agentuuri, mis pakub puhkuse- ja majutusvõimalusi erilistes Itaalia linnades. Kes on Itaalias reisinud, teab, kui raske on leida hea hinna ja kvaliteedi suhtega majutust. Victoria on kõik oma pakutavad majutus­kohad hoolikalt valinud.

Kuid äri avamine ja Itaalias oma tee leidmine oli rännak üle kivide ja kändude.

Kõik teed viivad Rooma

Victoria lahkus Eestist 2004. aastal. Miks just Itaalia ta uueks koduks sai, sellele ei oska naine täna vastata. Kuigi oli teada, et sealsele tööturule on võõral raske siseneda, tõmbas Rooma pärast rasket kriisi elu rööbas­tesse sättivat naist kui magnet. Nii lahkus ta Eestis tasuvalt töökohalt transiidifirmas, müüs auto ja leppis tollal teismelise Meriliniga­ kokku, et aasta hiljem toob ta ka tema vanaema juurest Itaaliasse.

Rooma reaalsus jõudis aga Vickyni ruttu. Ta sai kiiresti tööd prestiižikas­ disainrõivaste poes, mis kuulus jõuka­le juudi perekonnale. “Mind kutsuti praktiliselt tänavalt. Sain töö bella presenza (kena välimuse) ning vene ja inglise keele oskuse pärast,” on Victoria tagantjärele kindel.

Paraku vedamisena tunduv asjade kulg pöördus šokeerivaks reaalsuseks juba esimesel tööpäeval. Töötama pidi kaheksa tundi jutti püstijalu valvsa poeomaniku silme all. Lugu­pidamatus töötajate suhtes ja põhjamaalasele vastu­võetamatu agressiivne müügi­taktika olid Vickyle tõeline elueksam.