René räägib kiiresti ja energiliselt, silmad põlemas, otsekui vaevu toolil püsides, nagu oleks tal kohe kiire uutele tegudele. Olete näinud, kui “Klassikokkutuleku” filmi ja Eesti Laulu režissöör ETVs niiviisi mõnda oma ette­võtmist tutvustab? Üsna sarnane on ta kodus kolme tütre ja abikaasa seltsis.

Kohtume pildistamiseks Vilbrete kodukandis Tallinnas Uue Maailma asumis sealse kirjanike maja raamatukogus Kapsad, kuhu pere sõna otseses mõttes sisse tuiskab. “Siin on ju täpselt nagu meil kodus enne remonti!” hõikab René ringi vaadates.

Remont on neil parasjagu tõesti käimas, sellepärast ei saa me kodus ka pildistada. Õigemini, Renéd paelub ühel hetkel vägagi mõte teha pilti remondivaremeis kodus – tema režissöörisilm näeb elavalt, kui fotogeeniline see lammutatud seinte ja kaose vahel välja võiks näha. Paraku on hoolsad töömehed kipsi kärmelt seina saanud ja see keskkond tundub Renéle igav.

Igavusega pole sel perel aga midagi pistmist. Nende igapäevaelu vürtsitab must huumor, millest saavad ühtviisi aru René, abikaasa Piret (45), tütred Annabel (18), Mariann (16) ja Roberta (11).

René annab hea meelega jutujärje kohe tütardele. “Praegu olen ma neile juba pigem hea sõber kui kasvatav isa,” mõtiskleb ta. “Ma arvangi, et lapsed kasvavad ise. Tähtis on see, et neil oleks, kus ja kellega kasvada.”