Mismoodi beebiootusaeg möödus?

Sigrid: Füüsiliselt oli see väga lihtne, andsin trenne peaaegu raseduse lõpuni. Kui ise teha ei saanud, siis lihtsalt juhendasin. Juhendasin ka rasedate tundi. Nüüd teeme sama rühmaga joogat, mis on orienteeritud küll emadele, aga lapsed on kaasas ja mõned harjutused on koos. Iga korraga on lastel juba omavahel aina rohkem tegemist.

Kuidas sünnitus läks?

Sigrid: Sünnitus oli veidi raskem: läks kolmteist tundi ja oli päris valulik. Mait oli sünnituse juures ja väga suureks abiks. Aitäh ka Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemandatele – nad olid väga abivalmid ja õpetasid Maidule, kuidas mind aidata.

Mait: Viimased kuus tundi olid rasked. Sa mõistad, et su kõige lähedasem inimene elab läbi sellist valu, mida sa ette ei kujuta, ja see kestab ja kestab tunde.

Sigrid: Kui laps lõpuks rinnale pannakse, oled hoopis teises kohas. Tundsin pärast sünnitust ­ürgset suhet kõigi sünnitanud naistega. Nii võimas! Teist­sugune mõistmine, teistsugune suhe ­emadesse üldse.

Mait: Kui Noa sündis, oli mul nii võimas armunu tunne – see kulunud fraas: tingimusteta armastus. Ta ei pea mitte midagi tegema, on lihtsalt olemas ja ma armastan teda kõigi oma keharakkudega.

Kuidas beebimajanduse olmeline pool algul õnnestus?

Sigrid: Meil läks nii loomulikult kõik. Sõbrannad ütlesid mulle juba nooruses, et sina sobid pereemaks. See on tõesti mulle kuidagi loomuomane. Köögis toimetamine ja muu selline mulle meeldib ja sobib.

Milline näeb välja teie pere argipäev?

Sigrid: Noa ärkab kella üheksa, poole kümne ajal. Sööme hommikust, ta sööb koos meiega laua ääres. Mängime ja kella üheteist paiku läheb Noa uuesti tunnikeseks magama. Kui mul on päeval tund, jäävad nad Maiduga koju. Kui ei ole, läheme külla või jalutama.

Saate palju kolmekesi olla?

Sigrid: Väga tihti läheme õhtul kogu perega magama, sest Noa uinub kella kümne ja üheteistkümne vahel ja meiegi oleme selleks ajaks üsna väsinud.

Mait: Õnneks tõesti, kuigi mul võtab suure osa ajast kool – astusin sügisel taas lavakunstikooli füüsilise teatri ja pedagoogika magistriõppesse. Koreograaf Jüri Nael kursuse juhendajana on kogunud kokku üle Eesti ja Euroopa kõige kõvemad õppejõud.