Hannu Mäkelä

“Härra Huu kolib ära”

Pegasus, 140 lk

Härra Huu kuulub soome lastekirjanduse klassikasse ja on ka meie lastele tuttav juba alates 1985. aastast, mil eesti keelde tõlgiti esimene selle sarja raamat. Võiks öelda, et härra Huu sobib samale pulgale meie naksitrallidega, kuigi ta pole nii süütuke tegelane kui nunnud naksitrallid. Ta on väike paharet, pisike mustakuueline mees, kes käib öösel lapsi hirmutamas. Seda teeb ta seepärast, et kuulub väikestviisi nõidade suguvõssa. Kõige selle üksinduse ja hirmutamise juures satub ka härra Huu mõnikord abitusse olukorda ning vajab sõbra tuge. Sõpru tal küll eriti ei ole, kuid läbi raskuste on võimalik mõni ikka leida.

Sarja kolmandas raamatus tuleb härra Huul kolima hakata, sest tema vana hütike jääb ette uusehitusele. Nüüd tuleb tal elama asuda linna­korterisse ja see on päris pelutav. Tegelikult räägib see raamat üdini sellest, kuidas inimesed on sõbralikud, head ja abivalmid. Mõnus lugemine kõigile algklassilastele ja vanematelegi. See on raamat, mida teie lapsed saavad kord edasi pärandada oma lastele. Illustratsioonid on teinud Hannu Mäkela ise.

Anne Civardi

“Minu esimesed kogemused”

Varrak, 144 lk

Pildiraamat, mille illustratsioonid on loonud Stephen Catwright, toob vaataja silme ette argised situatsioonid. Käiakse kogu perega haiglas, arsti juures, veedetakse aega lasteaias, põigatakse sisse hambaarsti juurde, perre saabub uus beebi ning ees ootab kolimine. Veel käiakse lennureisil, lastele toob rõõmu kutsikas ning loole pannakse punkt peole minekuga.

Põhirõhk on piltidel, kus on rohkelt tegelasi ja väga palju detaile, mida üha uuesti vaadata. Pesamunadele on see kindlasti hariv teos, vähemasti minu lasteaialaps tundis suurt huvi ja tudeeris kõik pildid hoolikalt läbi. Raamatu abil saab õppida loendama või näidata, mis on suur ja väike, vähendada hirmu arsti juures käimise ees jne. Osav lapsevanem saab raamatut kasutada hea õppematerjalina.