KUU TEADE

“Kuidas taltsutada põnni?”
“Kuidas küpsetada kõige krõbedam küpsis?”
“Kuidas aidata beebi tuttu?”

Ajakirja Pere ja Kodu tiiva all on ilmuma hakanud raamatusari, milles iga teos keskendub ühele teemale. Tihti võib peavalu valmistada mingi pealtnäha lihtne asi, näiteks kuidas ometigi küpsetada see kõige krõbedam küpsis. Või mis imenipiga panna beebi magama? Või kuidas rahustada väikelast, kui ta vahel nii taltsutamatult käitub?

Aga mis siis on krõbeda küpsise saladus? Eva-Maria Liivi ja Hele-Mai Alamaa koostatud raamatus on 54 retsepti koos neelusid tekitavate piltidega. Eks peate ise järele proovima, missugune küpsetis kõige krõmpsum saab, kuid autor annab ühe hea nipi: külmast küpsisetainast saab igatahes krõbedama.

Aga beebi ja uni? Selles raamatus on nõuandjaiks terve plejaad spetsialiste, keda kõiki siin nimetada ei jõua, kuid kolleegiumi hea soovitus kõlab nii: enne, kui hakkad beebit unekoolitama, sea sisse tema unepäevik! Ka põnnide rahustamise nippe on terve hulk, abi saab 38 probleemse olukorra puhuks. Näiteks on hea soovitus lapsega õhtuti rääkida: sellest, kuidas möödus lapse päev, ja sellest, mida sina ise päeva jooksul tegid. Päeva kokkuvõtmine aitab kaasa rahulikuma meeleolu tekkele.