KUU RAAMAT

Anita Ganeri

“Värviline loomariik”

Sinisukk, 80 lk

Raamat rabab oma suuruse ja kirevusega. Pirakas ja nii värviline, et võtab õhku ahmima! “Värviline loomariik” on mõeldud kõige väiksematele: sobib põrandal pikutades vaadata juba koos kuuekuuse beebiga, aastasel tegelasel on sellest kindlasti rõõmu ja kui laps suuremaks kasvab, saab ta käigupealt selgeks ka loomade, lindude ja putukate nimed. Vanemate jaoks on raamatus suunavaid tekste, mida juurde rääkida.

Ah et miks nii värviline, miks just need värvid? Loomad, linnud ja putukad on siin värvuse järgi gruppidesse jaotatud. On punased loomad, oranžid, kollased, rohelised, sinised, roosad, lillad, pruunid. Mulle küll tundub, et kõik loomapildid pole päris akuraatsed – näiteks lillat aarat ma pole varem näinud –, kuid see on tühine detail. Lõviosa loomi on õiget värvi, eks loomariik ole ju kirju küll.

Võimalik, et suuremal lapsel tekib seda raamatut vaadates konkreetsem huvi mõne eluka vastu ja ta tahab tema kohta edasi uurida. Mis siis, et raamatus on vaid pildid, kuid põnevust jagub. See võiks olla ka hea tuju raamat. Et kui mõnikord on igav ja ei tea, mida teha, meel on mõru, siis avad raamatu ja see mõjub nagu värviteraapia.