Kreete Meremäe (28) tahtis teha sõbrannale Diana Romotile (28) beebipidu, sest olles ise pisipoja ema, tekitavad tita-uudised alati elevust ja rõõmu! „Tore on veel enne beebi sündi korra sõbrannadega vahva pidu maha pidada. Pärast on ju värskel emmel kuhjaga tegemist ja harjumist uue elurütmiga ning tita esimestel elu­nädalatel on külalistehordid liiast,” arutleb ta.

Peo korraldamise võtsid enda peale paar lähemat sõbrannat, kes kutsusid peole teisedki sõbrannad lähedalt ja kaugelt. Ruum sai kaunistatud beebi soole vastavalt ja toimus kuu enne sünnituse tähtaega. „Tegemist oli üllatuspeoga tulevasele emmele – siinkohal peab kindlasti inimest hästi tundma, et teada, kas ta üldse tahab selliseid üllatusi,” märgib Kreete. „Ideid saime Pinterestist ja lihtsalt „eestistasime” need.”

Peol korraldati mänge, mis keerlesid ümber beebi ja vanemate. Näiteks ennustati beebi sünnikaalu, -pikkust, emme kõhuümbermõõtu ja seda, kuidas värske ema või isa lapse sündides käitub. Peol osalejate vastused köideti kokku mälestusteraamatuks ja kingiti lapseootel emmele. Valmistati ka kalender, kuhu igaüks sai kirja panna beebi ennustatava sünnitähtaja. Youtube’ist kuulati beebiteemalisi laule.

Praeguseks juba kahe ja poole kuuse Marteni ema Diana ütleb, et pidu oli talle tõepoolest suur üllatus! „Parim osa sellest oli see, et kohale olid tulnud ­sõbrannad nii lähedalt kui kaugelt. Enne kiiret beebiaega oli see hea võimalus kallite sõpradega koos midagi toredat teha!”

Lapse isa aitas

Merilin Meite (27) sõbranna Annika Auuliku (26) üllatus-beebipeol said kokku lapseootel ema sõbrad, kes varem lähedalt tuttavad polnudki. Plaani kaasati ka peategelase elukaaslane. „Algusest peale tundus meile loomulik, et see peab olema just nimelt üllatuspidu. Beebipeo mõte ongi see, et rase sõbranna ei peaks ise midagi tegema ning et teised hoolitsevad kõige eest ja poputavad teda,” selgitab Merilin. „Otsustasime siiski tema koju saabumise hetkel mitte peitu minna ja „Üllatus!” karjuda, sest sõbranna oli juba lõpurase ja me ei tahtnud õhtut sünnitusmajas lõpetada.”

Enamus ideid tuli nendegi seltskonnal ikka Pinterestist. Lisaks aitas veel Google ja mõne tüdruku varasem kogemus beebipidudega. Merilin peab vahvaks ka seda, et kuigi kõik sõbrannad polnud varem omavahel tuttavad, siis korraldamise käigus ja peopäeval olid kõik nagu vanad sõbrad.

Üks sõbranna valmistas ette mitu ägedat tegevust. „Alustuseks palus ta meilt kõigilt vanu beebipilte ja peol pidime ära arvama, kes on pildil. See oli üllatavalt raske,” jutustab Merilin. „Mängisime ka rasedate Aliast. See tähendab, et laual oli hunnik raseduse, sünnituse ja emadusega seotud sõnakaarte ning me pidime neid üksteisele seletama ja ära arvama. Muidugi olid ka tüüpilised babyshower’i mängud nagu beebi­püreede proovimine ja kinnisilmi mähkme vahetamine. Magusad beebipüreed kiitis Annika heaks ja lubas need lõpuni ära süüa. Nuku mähkimisega nii hästi ei läinud – nukk sai mähkme alguses tagurpidi ümber.”