Halloween′i õuduste öö on küll välismaalt sisse toodud komme, kuid hoolimata sellest erutavad tonditeemad lapsi ka siin, pakkudes neile hirmuga segatud nalja. Pesitsevad ju põnnide kujutlustes tõemeeli kuskil kollid – pimedates toanurkades ja öösel voodi all. Õuduste öö on justkui kontrollitud võimalus auru välja lasta ja tondiõudust pisendada. Ega peagi ju Ameerika moodi naabrite uste taga käima ja “komm või pomm” hõikuma – jäägu küla pealt maiuste küsimine mardi- ja kadripäeva kombeks. Kodune koosküpsetamine ja kaunistamine on toredad igal juhul, selleks ei pea Ameerika-usku olema.

Miks mitte üllatada lapsi erilise õhtusöögiga? Enamasti pole ju selleks vaja isegi rohkemat aega, pigem head ideed. Kõrvitsa tühjaks kraapimine ja sinna sisse küünla paigutamine on haarav tegevus kogu perele. Kaunistus võib söögilauale jääda terveks nädalaks erutavat õhtut meenutama.

Kui teil pole aega või tuju teisipäeva, 31. oktoobri õhtul halloween’i tähistada, siis sobivad siinsed tondi-ideed lõbustama ka põnni sünnipäeva.