Nii kõlab tänavuse muuseumiöö teema. 20. mai õhtul mängitakse muuseumides üle terve Eesti.

Näiteks Eesti vabaõhumuuseumis saab mängida uut mobiilirakendusel põhinevat orienteerumismängu “Seiklus Eesti külas: aita pruuti!”. Lisaks esinevad setod, mängitakse laulumänge, lauldakse töö- ja kalendrilaule ning lüüakse tantsu.

Vargamäel asuva Tammsaare muuseumi tegevus on inspireeritud karjalapse maailmast: karjatallis on mängunurk mõistatuste, karjapasuna, käristi ja kõmpidega. Huvilised saavad turnida kirjanduslikul seiklusrajal ja minna ringkäigule “Vargamäe rajaleidja” kaartidega.

Tartu mänguasjamuuseumis on muuseumiöö eriline – sel päeval tähistab muuseum oma sünnipäeva! Mängida saab kõikjal, pea iga nurga taga ootab üllatus, koos tehakse suugi magusaks ja limpsiseks.

Tallinna loomaaed pakub muuseumiööl võimalust valmistada nii loomaaia elanikele kui ka koduloomadele mänguasju. Esimesed 100 külastajat saavad tasuta minna seiklusrajale, Aleksei Turovski räägib mängudest loomariigis.

Arhitektuurimuuseumi ÖÖs jätkub tegevust nii lastele kui täiskasvanutele, korraldatakse töötube peredele ja otsimismänge.

Leia endale sobiv mängupaik www.muuseumioo.ee.