Kes pole Amalfit oma silmaga näinud, ei tea Itaalia tõelist olemust.

Osbert Sitwell

Kui olen vestluse käigus maininud Amalfit, on paljud küsinud: kus see asub? Arvatakse, et kaljule ehitatud keerulisse keskkonda on raske või pea võimatu pääseda. Reis sinna kõrvalisse paika pole siiski raketiteadus. Minu reisilugu peaks muutma teie reisiplaani tegemise lihtsamaks ning sihtkohta jõudmise sujuvamaks ja nauditavaks.

Amalfi-reisi tipphooaeg on juunist augustini: ilm on suurepärane, toimub palju kohalikke üritusi ja festivale. Ka mitmed Ameerika staarid puhkavad seal suhteliselt vähe tuntud kohas. Meie oleme Amalfis viibinud 2011. ja 2016. aasta suvel, mõlemal korral umbes kaks nädalat.

Kohale jõudes võlus meid Itaalia üldine atmosfäär: vanad majad, imeline loodus, külalislahked inimesed. Vähem kui tunnise sõidu kaugusel asuvad ajalooline Pompei küla ja Vesuuvi kraater ning Napoli linn. Pärale pääseb nii bussi kui rongiga. Suurematele autoga seiklejatele on lisaks avatud Itaalia mandri kontsaosa.

Meie katsusime rääkida kohalikega taskusõnastiku kaasabil itaalia keeles. See polegi nii raske – ka lapsed said igapäevaste elementaarsete fraasidega hästi hakkama.

Kuidas sõita?

Lendasime LOTi liinilennukiga Tallinnast Münchenisse ja sealt edasi Lufthansaga Münchenist Napolisse. Amalfisse kulgesime ettetellitud taksoga. Tagasi tulime sama trajektoori pidi, sõiduks kulus umbes 1,5 tundi. Meile tundus lastega koos reisides bussisõit liiga pikk – mitme bussiga minnes kulub kohalejõudmiseks umbes kolm tundi. Veel tuleb arvestada, et Itaalias ei müüda pileteid otse bussist, vaid nende hankimiseks tuleb leida lähikonnas infopunkt või kiosk.