Suur suvi on käes. Lasteaed on suletud, koolilastel vaheaeg, paljudel emadel-isadel puhkus ja terve pere ongi koos. Natuke isegi sunnitult. Nüüd tuleb suunata kogu energia lõõgastumisele. Kui tundub, et veel jagub ettekäändeid, miks ei saa täie auruga suve nautida – näiteks lapsed kräunutavad üksteist ja see nullib tahtmise väikest retke planeerida, või näib väsimus mõõdutundetu –, tuleb puhata jõuga. Tundub vastuoluline? Tegelikult mitte.

Plaani peamine ja kõige raskem osa on kodust välja saada. Talvisel ja pimedal ajal on lastepere seotud kõikumatu rutiiniga, mille osa on kerge väsimusevine. Seepärast tulebki kasutada seiklusteks ilusaid ilmu. Sõitke või rongiga nautima päeva Klooga randa, Elvasse või Aegviitu. Või võtke ette käik Pärnu.

Seekordses ajakirjas jagab pärnakas Kirsi Altjõe koos meie fotograafi Hele-Mai Alamaaga nõu, kuhu minna ja mida teha, kui olete suvepealinnas. Tõesti, Pärnus ja selle ümber on rohkem kui vaid rannad ja spaad. Pärast Pärnu linna uudistamist minge näiteks väikse autosõidu kaugusel asuvasse jõuluvana koju või sõitke laevaga Kihnu.