Põhjusi, miks mõned naised valivad teadlikult oma lapsele isaks kellegi Mr X-i, on erinevaid. Näiteks tahab naine last, kuid ei ole leidnud sobivat meest. Teiseks võib olla see, et oma mehega ei ole õnnestunud last saada, kuid ühist last siiski soovitakse. Kolmas variant: ema tahabki last vaid endale.

Neljakümnendate eluaastate keskele jõudnud Mariannal (nüüd ja edaspidi nimi privaatsuse huvides muudetud  autor) on kaks nüüdseks juba täiskasvanud last. Oma ainsast abielust sündinud lapsed kasvatas ta üles sisuliselt üksinda, sest suhe abikaasaga lagunes varakult. Kui lapsed olid rõõmu ja raskustega käsikäes üles kasvatatud ning valmis peatselt pesast välja lendama, tundis Marianna, et elu kipub tühjaks jääma. Nii idanes mõte ikkagi veel üks laps saada. Pesamuna, kes oleks seltsiks ja pakuks rõõmu ning motiveeriks täiel rinnal edasi elama ja pingutama,­ mitte mugavustsooni langema. “Eks mind julgustas see, et mul olid vanemad tollal täies elujõus, teadsin, et võin emale loota. Ilma temata ma seda sammu poleks julgenud astuda,” tõdeb naine. Nii ema-isa kui vanemad lapsed kiitsid otsuse igati heaks.

Sellele, et leida Eestist mõni juhuslik või ka tuttav mees, keda ära kasutada, et endale “laps teha”, Marianna isegi ei mõelnud. Tema sõnul oleks see tekitanud väikeses Eestis millalgi paratamatult kõlakaid ja etteheiteid, mida ta ei soovinud ei endale ega lapsele. Naine tahtis tulevikus kõigile julgelt otsa vaadata ja lapsele öelda, et ta on tulnud ilmale ema suurest soovist­ ning isa on keegi tundmatu mees, kes aitas selle unistuse teoks teha. Mõte, et isa kohal on lapse passis vaid kriips, teda ei häirinud.