Kui Reedal esimene laps Niina (16) sündis, oli ta 24. Tegi samal ajal magistri­kraadi ja teatrit, teles saadet “Kanal 2000”, elas üliaktiivset töö- ja seltskonnaelu.

“Niina oli planeeritud suur elumuutus. Tundsin, et nii palju on juba tehtud ja nii palju on kogemusi, et olen küps seda sammu astuma. Ometi polnud ma kõigeks, mis kaasnes, kaugeltki valmis,” tunnistab Reet. “Muidugi olin kuulnud, et pärast lapse sündi elu muutub ja magada pole aega, ent sellest pole võimalik teoreetiliselt aru saada. Alles siis, kui asi käes, mõistad, et teine inimene määrab nüüd su elu. Olles harjunud elama oma soovide keskselt, nagu mina olin, pole see elumuutus väga lihtne.”

Reet tunnistab, et kohandus emarolliga läbi suurte raskuste. “Sind võetakse algosadeks lahti, kui lapse saad. Pead hakkama vastutama enda ja uue ilmakodaniku elu eest. See eeldab väga kõva küpsust. Sellist küpsust, mida ükski teine elusituatsioon peale emaks oleku ei paku,” teab nüüdseks kolm last, ka pojad Arturi (9) ja Karli (3) ilmale toonud Reet.

Parimad sõbrad sünnitad ise