Eegi elab koos abikaasa, säästvate ehituslahenduste inseneri Patrick Berruet’ (33) ning laste Elsa(5) ja Gabrieliga (2,5) Kagu-Prantsusmaal, Auvergne-Rhône-Alpes’i maakonnas asuvas Tain l’Hermitage’i linnakeses.

Paari sõnul erineb elu juba mõni maakond edasi täielikult nende omast. “Meie piirkond jääb Provence’i ja Alpi mäestiku ristteele. See on vaikne koht, kus loodus ja põllumajandus etendavad tähtsat rolli. Oleme uhked, et piirkonnas on säilinud kontakt loodusega ning peetakse lugu säästvast arengust,” toonitavad nad.

Vein ja šokolaad

Eegi ja Patricku väike kodulinn asub Prantsusmaa ühe suurema jõe Rhône’i kaldal. Siin elab ligi 6000 inimest, kuid suviti paisub rahvaarv turistide tõttu pea kahekordseks. Linna tõmbe­numbriks on tuntud Valrhona šokolaaditehas. Piirkonnas asuvad ka Prantsuse suurimad veinitootjad, kellest kuulsaimad on Chapoutier’ ja Jaboulet Aîné. Loodus on tänu eel-Alpidele kaunis.

Looduslähedusest annab tunnistust ka Pat­ricku töö. Mees on veendunud, et tulevik kuulub energeetiliselt iseseisvatele ehitistele. “Iga majapidamine toodab oma elektri ise ning jagab seda vajaduse korral naabritega. Ehitusmaterjal on hoolikalt valitud. Parim on see, mis tuleb lähiümbrusest ja tagab tervisliku elukesk­konna,” näeb ta tulevikku loodussõbralikuna.

Pere elupaik asub soodsas kohas. Tunnise autosõidu kaugusel paiknevad Lyon ja Avignon. “Lyoni lennuväli on suhteliselt lähedal, kiirtee ja -raudtee on siinsamas, jõgi on lae­vatatav. Alpi eelmäestik koos suusabaasidega on ligidal ning Vahemere äärde sõidame paari-kolme tunniga,” kirjeldavad nad.

Juhuslikult teise riiki

Paar sai tuttavaks Kreekas Thessaloníkis, kuhu Eegi läks vahetusprogrammiga noorsootöötajaks. Patrick tegi sealsamas ülikooli lõpupraktikat. Noored kohtusid tudengipeol ja sealtmaalt kokku jäidki. Algul oli tegu külalissuhtega, ent peagi ühines Eegi Euroopa vabatahtliku teenistusega Prantsusmaal ja kokkukolimine oli asjade loomulik kulg.