1. Esiteks, jää ise rahulikuks. Kuigi laste omavaheline kisklemine võib närve süüa, siis sinu rahulik olek aitab neil kiiremini oma tunded kontrolli alla saada. Laste omavahelised suhted on nagu väike laboratoorium, kus nad eri käitumisviise proovivad ning alles õpivad teistega arvestama. Sina saad neile õpetada eluks vajalikke suhtlemisoskusi.

2. Tunnista laste viha: “Kuulen, et olete teineteise peale väga vihased ja hakkasite karjuma.”

3. Kui toimus löömine või näed lapsi kohe üksteisele kallale sööstmas, siis eralda nad, öeldes: “Ma ei luba teil üksteist lüüa. Kui sa pähe lööd, siis see on ohtlik!” Ole keelamisel konkreetne ja väldi pikki moraalijutlusi, mis rahustavad pigem sind ennast, mitte lapsi.

4. Märka, kui keegi on haiget saanud. “Sa said haiget. See on tõesti valus ja nüüd oled sa vihane.” Ära hakka lööjat halvustama, veel vähem sakutama. Sellega annaksid vaid halba eeskuju.

5. Aita lastel rahuneda ja rahune ka ise. Tugevad tunded ei lase kedagi kuulata, veel vähem lahendusele jõuda. Võid öelda: “Me peame rahunema ja alles siis saame edasi rääkida.” Kui saadad lapsed eraldi tubadesse, siis ära uksi sulge. Anna märku, et oled nende jaoks olemas, kui nad sind vajavad.