Ukerdan alles parkida, kui näen eemalt, et Luisa (30) on jõudnud jalutades meie kohtumispaika, lükates ühe käega lapsevankrit kahekuuse Hermaniga ja hoides teise käega rihma otsas aastast samojeedi koera­preilit Emilyt. Loo formaat näeks ette, et kohtume Luisa ja ekspeaminister Taavi Rõivase (37) juures kodus – mis pere ja kodu lugu sa mujal ikka teed. Kuid Luisa jääb viisakalt kindlameelseks: oma koju kutsuvad nad ainult sõpru.

Näeme teineteist esimest korda ja võtame istet kohvikus Kohalik, mis on jalutuskäigu kaugusel Luisa ja Taavi praegusest üürikodust, kust nad plaanivad kunagi edasi liikuda Nõmmele Taavi vanaema majja. Kohvikusse Kohalik lubatakse ka viisa­kaid koeri ja Luisa sõnul on Emily kogenud kohvikuskäija. Tõepoolest, valge koerake kõnnib kutsikale omast rutakust talitsedes kohvikusse ja laveerib osavalt laudade vahel, justkui püüaks oma koheva sabaga teisi külastajaid mitte riivata.

Meie kohtudes on Luisal veel värsked muljed nädalapäevad tagasi toimunud vabariigi aasta­päeva vastu­võtust. Sinna läksid Luisa ja Taavi vaid kätlemise ajaks. Koju, kaetud laua taha, jäi aga hulk sõpru ning lapsed Miina Rihanna (7) ja Herman olid seniks nende hoida. Kohe pärast kätlemist kiirustasid Luisa ja Taavi tagasi, et koos sõpradega telekast vastuvõttu edasi vaadata.

Juba järgmiseks hommikuks oli kõigil huvilistel teada, kes neil külas käisid, sest fotod kodusest istumisest ilmusid meelelahutus­portaalis. “Päeval märkasime, et maja ümber midagi toimub – kui sul keegi suure kaameraga õues seisab, siis vaevalt et see naaber on. Eks ta siis passis seal hekis ja pildistas otse meie aknasse, kööki ja elutuppa,” jutustab Luisa. “Teatud oma ruum võiks ikkagi inimestele jääda, sest kui sa oma kodus ka ei saa enam rahulikult olla, siis on see väga piiripealne asi.” Luisa teab, et avaliku elu tegelasena pole mõtet uudiseid juurde toota ja vaidlusse laskuda, kuid arvab, et selline jälitamine peaks olema ebaseaduslik.