Martinil on neli last: Maarja (12), Rainer (10), Raiko (4) ja Renet (2). Pesamuna Renet on isa sõnul maadluses juba kõva tegija ja suudab isegi kaks aastat vanema Raiko matil pikali panna. Ka Rainer on maadlust teinud väiksest saati. Ta on füüsiliselt tugev, ent võtete õppimine võtab pisut aega.

Pere ainus tütar Maarja, kes alustas maadlusega alles tunamullu, sai võtted kärmelt kätte ja tuli mullu Kristjan Palusalule pühendatud Tallinn Openi noorte meistrivõistlustel neljandaks. “Ta on üldse andekas ja kõiges väga tubli, koolis puhta viieline, käib muusikakoolis ja laulab­ kooris,” kiidab isa.

Tummine laupäevahommik

Läheme Martinile külla tema loodud maadlus­klubisse Korrus3 Tallinna Veerenni tänavas, käes on üks sügistalvine laupäevahommik. Kolmandale korrusele viivast kitsukesest trepist voorib üksteise järel üles vanemaid, maadlus­huvilised võsukesed käekõrval. Uksel võtab saabujaid vastu Martini abikaasa Kati (36), juhatab lapsed riietusruumidesse ja vastab vanemate küsimustele. Põhitöölt on ta praegu Renetiga lapse­hoolduspuhkusel, aga vajadusel võtab pisipoja kaasa ja tõttab Martinile maadlussaali appi. Lisaks õpib Kati maadluse abitreeneriks. Martini ema Anne (67) aitab pärast treeninguid ja hommikuti klubis saali läikima lüüa.

Sigimist-sagimist on avaras ja kirkavärviliste mattidega saalis palju. Kell on 11, kuid Martinil käib sel puhkepäevahommikul juba kolmas trenn, kus kohal üle 40 poisi-­tüdruku, kuuestest 13aastasteni. Enne neid oli 3–6aastaste ja veel tund varem 1–3aastaste laste trenn. Kogu hommiku­pooliku polnud Martinil aega lonksu vettki võtta.