“Ma ei ole mingi selline loodusmees, kes ainult räägib, et ta armastab metsa. Ma tõesti elangi metsa sees,” ütleb matkakorraldaja, Reimann Retkede asutaja ning Tallinna Ülikooli õppejõud Mart, kui meile küllatulekuks juhiseid annab.

Kohtume Tallinna–Narva maanteel bussi­peatuses, et tema järel Kõrvemaa metsade vahele pere kodumajja sõita. Sinna, kus elavad Mart (40), tema kaasa, õppejõud ja sotsiaalse ette­võtlusega tegelev Katri-Liis (39) ning tütred Rute (8) ja Ere (7).

Keerame peateelt ära ja rappume autos, sõites edasi läbi kitsast teed katvate lumevaalude, üha sügavamale metsa. Märtsikuine paks ja raske lumesadu võtab läbi hallikasvalge uduvati tuure üles.

Teeristis teeme peatuse, et seal ootavad Mardi tütred auto peale korjata. Nemad tahtnuks küll hoopis vanaema-vanaisa juurde minna, et seal kutsikatega mängida. Tavaliselt vantsivadki Ere ja Rute sealt ristist, kuhu koolibuss nad Kuusalust toob, ise kas kilomeetri koduni või teisele poole – kilomeetri Mikumardile vana­vanemate juurde.