“Mayday!” hõikab Dominic (10) ja libistab end kõrgest tornist pääste­sukka mööda mitu meetrit alla, kindlale pinnale. Just sellist päästesukka kasutatakse näiteks naftaplatvormil hädasolevate inimeste päästmiseks. Saab minna ka päästekopteri Mi-8T pardale, et uudistada selle sisemust ja ukse vahelt piloodikabiinigi. Nüüd on kopter olnud juba aastakese pensionil, kuid teenistus­aastatel aitas see palju kordi Pärnu lahel ja Peipsi järvel triivivale jääle jäänud kalureid kaldale toimetada.

Luca (7) lemmikuks saabki möö­da ohtlikku jääd kaldale pääsemine. Tõsi, seda küll vaid virtuaal­reaalsuses. Kõrva­klapid pähe, virtuaalprillid ette ning tuleb hakata astuma vastavalt sellele, mis pilt silme ette tekib. Esimese katse tugeva talvise jääga läbib Luca kenasti ja jõuab õnnelikult kaldale. Seevastu teine katse – kevadise hapra jääga – enam nii libedalt ei lähe. Õrn jää hakkab pragunema ja Luca vajub vette...

Kevin (9) naaldub neljaks pikaks minutiks kiirpaadi rooli külge, et päästa uppuv inimene. Ikka jälle virtuaalselt. Paraku ei lähe saarte ja muude takistuste vahel paadiga manööverdamine sugugi nii libedalt ja liigne kiirustamine lõpeb sellega, et uljas noorsand peab hakkama pääste­paati mudasest kaldast välja tirima. Paat saab lõpuks lahti, kuid inimese päästmiseks olnud minutid on juba otsas. “Nii et minust ei saagi päästjat?” küsib kurvaks jäänud poiss meile giidiks olevalt Grethel Rätsepalt. “On ikka lootust, aga päästjaks saamiseks tuleb enne päris palju õppida, päevapealt kindlasti ei saa.