Rapla maakonnast Kärust pärit Kairi (33) valmistus pärast keskkooli õpinguteks sisekaitseakadeemias. Juhuslikult aga kuulis ta sõbrannalt toredast töökohast Itaalias Liguurias, kus mereäärsed turismi­keskused vajasid keeleoskusega inimesi teenindajaks. Kairi otsustas seigelda ja töötas seal kolm kuud. Läks küll koju tagasi, kuid tundis, et Itaalia jäi südamesse. Talvel on mereäärsed kohad kinni, põliselanikke­ ehk paari tuhande ringis, ent suvel paisuvad asulad suureks ja elavaks, restoranid pannakse tööle, avatakse ärid ja elu käib täistuuridel. Nii sai Kairi järgmise töö Veneto maakonnas kuu­rordis, kus ta saatuse tahtel leidis endale uue kodu. Itaaliasse minekust on nüüd möödas juba üle 13 aasta.

Kairi on särtsakas, kiire ja lõbusa jutuga, seega tundis ta end Itaalias kui kodus. Talle meeldisid rõõmsad avatud inimesed, kes ajavad poes müüjaga juttu ja kõiki teretavad. Lucat (52) nägi ta esmakordselt ranna karaokebaaris laulmas. Kairi pani tähele, et mees käib küll väljas, kuid ei joo ennast purju. Tundis alkoholitagi end seltskonnas mõnusalt ja vabalt. Lucale aga meeldis Kairi rõõmsameelsus. Nii pühendas ta lavalt Kairile laule... ja teeb seda siiani.

Muusika on Luca kirg, millega ta on tegelenud lapsest saadik – esimese kitarri ostis ta endale kümneaastaselt. Pisut vanemana osales ta juba konkurssidel ja hiljem liitus bändiga. “Mind inspireerisid Lucio Dalla, Renato Zero, Vasco Rossi ja Stadio. Itaalia muusika on mitmekesine ja siin on palju tõelisi muusikuid,” räägib ta austusega. Kairi aga kiidab kaasa laia ulatusega häält ja karismaatilisust.

Kui paar hakkas juba koos väljas käima, ei läinud enam kuigi kaua, kui Kairi kolis mehe sünnikohta Scardovari alevikku. Seal elavad nad tänaseni. Nüüd, olles Eestist juba üsna kaua eemal olnud, märkab Kairi, et mõned siinsed asjad, näiteks telesaated, tunduvad talle lausa naljakad – inimene seisab, räägib, ainult suu liigub. “Aga kui itaallane räägib, siis ta vehib kätega! Siin naljatatakse, et kui itaallasel käed kinni siduda, siis ta ei oskagi rääkida,” seletab naine, ise elavalt žestikuleerides.