Mälestustes on lapsepõlvest pärit suvepildid alati päikselised. Pole olnud sompus ilma! Kui sadas vihma, oli see soe padukas.

Meie pere oli suviti Otepääl. Kõik, mis juhtus, oli helge: hommikul, nukud kaasas, kohe sõbranna ukse taha! Või siis jaanipäeval Pühajärve ääres tants ägeda naabrikutiga. Isegi varahommikul unisena kastesele vaarika­raiesmikule minek, mis mulle kindlalt ei meeldi­nud, oli tagantjärele mõeldes... päikselise ilmaga. Ma ju tean, et tegelikult pidi mõnikord olema pilves taevas. Mõni suvi pidi olema külm ja vihmane ning Pühajärve ääres olime kolmest kuust vaid ühe.

Meenutasime toimetuses lapsepõlvesuvesid – kõigil paistis alati päike. Kõige lahedamad asjad juhtusid suvilas. Meie ajakirjanik Kerttu räägib seekord oma loos sellest, mis loob unistuste lapsepõlve suve. Tema artiklit lugedes mõtlen, et kuigi oleme tänapäeval eluasemelaenu all lookas, tooks suvekodu lastele suurt rõõmu, kui see vähegi pere elustiiliga sobiks. Kui olete oma elu planeerimisega algusotsas, siis võiksite suure plaanina kaaluda linnaelu korteris ning nädalavahetusi ja suvesid askeetlikus maakodus. Sest kui linnas olev kodumaja­ küsib palju raha, taskukohane kinnisvara linnast väljas nõuab aga autot ja rohkem aega logistikaks, siis korter­majade linnaosad on tavaliselt hästi varustatud nii lasteaedade-­koolide kui ka ühistranspordiga. Samas pakub sõit suvemajja perele mõnusat vaheldust.

Nii nagu suvekodud loovad turvatunnet, teeb sama esmapilgul väike asi – ühine õhtusöök.

Nii nagu suvekodud loovad turvatunnet, teeb sama esmapilgul väike asi – ühine õhtusöök. Epp Petrone kirjutab õhtusöögi rituaali erilisusest. Ka meie peres on õhtusöök suure laua taga iga päeva tähtis osa. Jumala eest, see pole kuigi pidulik. On aegu, kui lükkame söögilauale kogunenud ajalehtede-ajakirjade mudru kõrvale ning toome taldrikud ühte lauaserva. Kuid siiski – oleme koos.

Uhke olen meie ajakirja seekordse pildiseeria üle, kus poseerivad kurvikad, hiljuti sünnitanud naised. Me kõik teame, et meie tervis rõõmustab vähemate kilode üle, kuid vähestel õnnestub uue lapse ilmaletuleku imest pääseda ilma lisakilodeta – nagu meie kaanestaaril Ragne Pekarevil. Meie ajakirja sõnum on, et lisa­kilod kimbutavad meist enamikku, kuid võtame neid kompeksivabalt!

Naudime rannarõõme!

Ajakiri keskendub beebi arengule ja ainulaadsusele. Pakume nippe, kuidas mitte maha magada olulisi arenguverstaposte, seejuures asjatult muretsemata ja end teistega võrdlemata. Jagame suuri rõõme ja muresid lapse imetamisel ja magamapanekul.

Kaante vahelt leiad veel põhjaliku teejuhi, kuidas valida titale sobiv vanker ning milliste kriteeriumide järgi soetada turvahäll. Katsetame, kas beebit on mugavam kanda linas või kõhukotis. Mitu lugu räägib sellest, kuidas muutub pere­elu teise lapse sündides ja mil moel beebiajal paarisuhet hoida.

Võta Beebi kaasa katsikukingiks või osta lapseootel sõbrannale!