“Oi, kui äge koer!” hõiskab väike poiss ja seab end istuma whippet’i tõugu koera noorperenaise, 7aastase Nora kõrvale, et halli iludust lähemalt imetleda. Koeri ja lapsi tuleb aina juurde, vanemadki on kaasa võetud. Kuid see ei ole koerte kokkutulek, vaid laste­hommik Pet Citys.

Muidu teatatakse Tallinnas Rannamõisa teel, Haabersti ringist vaid mõnesaja meetri kaugusel asuvat Pet City keskust ennekõike lemmik­loomade kliiniku, kaupluse, hotelli ja ilusalongina. Aga iga kuu teisel pühapäeval kell 12 on see koht väikeste loomasõprade, nende vanemate ja lemmikloomade päralt. Et veeta puhkepäeval mõnus lõunatund omavanuste huvikaaslaste seltsis, uudistada teiste neljajalgseid lemmikuid, suhelda ja vahetada omavahel kogemusi. Lisaks saab siin juhendaja eestvedamisel midagi põnevat meisterdada.

Samuel (8) on kaasa võtnud oma iiri setteri Otto, keda mitu tüdrukut üksteise võidu uudistavad ning uurivad, kas nii kõrge koeraga saab ka omapäi, ilma vanemateta jalutamas käia, nii et loom plehku ei pane. “No ta on rahulik, aga ema, isa või mõni sõber võiks ikka kaasas olla,” jagab Samuel lahkelt nõu.