Kevadel on aeg teha “käiguvahetus” meigikotis. Viska varna talvised katvad meigitooted ja asenda need jume ­viimistlejatega.

Lastega rahmeldava ema argipäevas tundub dramaatiline värviküllane meik üle­pingutatuna, pigem sobib loomulikku ilu võimendav kerge nahasõbralik mineraalmeik. Mineraalmeik tähendab dekoratiivkosmeetikat, mis on valmistatud peaasjalikult looduslikest kivimitest. Tänapäeval ei hõlma need ainult puudertooteid, vaid ka ripsmetušše, huulepulki, lainereid ja meigipõhja­kreeme. Mineraal­meik sobib hästi ka tundlikule ja allergilisele nahale, sest neist toodetest on jäetud välja konservandid, parabeenid ning õlid, mis kipuvad poore ummistama.

Tänapäevased loodussõbralikud tooted sobivad isegi randa, kus kuldse suvepäike­se­ kiired ja merevee sillerdav peegeldus nahal panevad näo rohkem särama. Mineraalsete osistega tooted ei ärrita kuuma ilmaga higistama kippuvat nahka ja võid isegi laine­tes hullata. Ripsmetušš peaks rannas­ olema muidugi veekindel ning meik ise lihtne ja sundimatu.

Kerge naturaalne meigipõhi