Riina nendib, et nende pere on kirev ja rahvus­vaheline nagu väike Euroopa Liit: eestlanna, kes töötas Brüsselis, aga elas Londonis, on suhtes iirlase Joe Lynamiga (46) ning lapsed Eduard(4,5) ja Seán (3) räägivad nii eesti kui ka inglise keelt Londoni aktsendiga. “Lisaks abiellusime Itaalias, pulm põhines eesti kommetel ning külalisi oli kuueteistkümnest riigist.” Peres räägitakse üheksat keelt. Joe naljatab: “Ka minul on eesti keele olulised väljendid selged: suur kaka, vanni, püksid, pepu ja õlu…”

Riina vastutab Euroopa Parlamendi Londoni büroos avalike suhete, sotsiaalmeedia (Facebook, Twitter) ja ürituste korraldamise eest. Joe on BBC raadio- ja teleuudiste korrespondent-saatejuht, kes on keskendunud majandusteemadele. “Minu karjäär sai hoo sisse 2008. aasta finantskriisist ja sellest ajast olen olnud eriti hõivatud. Euroopa rahandussüsteemi laialivajumine ja kriis tõid mulle ohtralt tööd,” lausub ta.

Paar kohtus kümme aastat tagasi Brüsselis, kus Riina töötas Euroopa Parlamendi heaks. Joe viibis linnas tööasjus. Kokku viisid neid sõbrad, kes uskusid, et Riina ja Joe võiksid omavahel klappida. Nad tõesti sobisid ja alguse sai mitu aastat kestnud pikamaasuhe Brüsseli ja Londoni vahel.

Kaheksa aastat tagasi käisid mõlemad Pärnus ning Riina rääkis Joele muulilegendist, mille kohaselt muuli lõppu jalutanute soov läheb täide. Joe meenutab naeruga pooleks: “Koperdasimegi kolm ja rohkem kilomeetrit mööda kive ja muuli lõpus tegin ettepaneku, et Riina koliks lõplikult Brüsselist Londoni. Riina sai šoki.” Ometigi ostis naine aasta hiljem üheotsapileti ja jäigi Londonisse.