Hõlpsalt ja toreda loomingulise palanguga võib koju tekitada pidupäevahõnguga kaunistusi: võtme­nagi, pühademuna, Inglise stiilis kevadised lillepotid või isegi ehted. Lastega koos saab paljudele asjadele anda uue välimuse!

Järgnevalt õpetame, kuidas teha võtmenagi. Selleks on tarvis puidust aluspinda ja üht mustriga salvrätti. Kirglikud dekupaažimeistrid kollektsioneerivadki inspireerivaid salvrätte. Tavaline salvrätt on kolmekihiline, nokitse see kihthaaval lahti. Töös läheb tarvis pealmist, mustriga kihti. Harilikult kasutatakse dekupaažiliimi, mida müüakse kunstitarvete poodides, veebiküljel www.kunstitarbed.ee ja ka Büroomaailmas. Sõltuvalt purgi suurusest on hind 4–19 eurot. Aga sarnase tulemuse saab ka PVA-liimiga – töö käigus jätab see vaid niiskema pinna ja kuivab aeglasemalt.

Siin õpetuses katsime puidupinna­ tavalise valge koopiapaberiga. Aga aluspinna võib ka akrüülvärviga valgeks värvida ja liimida sellele kas terve salv­räti, ilusa lille või kauni mustri­lõigu. Liim tuleb kanda salv­räti välispinnale.