Kuidas möödus beebiootusaeg?

Ootasin seda beebit väga ja rasedana püüdsin teha omalt poolt kõik, et ta end mu kõhus hästi tunneks. Laulsin talle, liikusin aktiivselt – käisin rasedate vesivõimlemises ja joogas, iga päev jalutamas ja võimalusel valisin lifti asemel trepi – ning toitusin tervislikult. Mis tähendab, et jälgisin rohkem oma toidulauda ja püüdsin süüa korra­päraselt. Vähendasin oma töökoormust õpetajana. Ka pärimusmuusika magistrantuuris, kus heliloomingut õpin, kasutasin võimalust akadeemilist puhkust võtta ja osa aineid hilisemaks jätta. Keskendusin positiivsele, kuulasin head muusikat ja veetsin palju aega sõprade ja lähedastega. Rainer hoolitses selle eest, et beebil oleks tulles kõik vajalik olemas – riided, voodi ja muu taoline.

Kuidas sünnitus läks?

Väga hästi. Tuhutasin kodus öö läbi kuni viimase hetkeni ja varahommikul sõitsime kiiresti autoga haiglasse. Siis läks veel umbes neli tundi ja oligi pisike käes. Muidugi oli ka valus, aga see on elus vist üks kõige mõtestatum valu üldse, sest tulemus on seda väärt. Ära see kogemus mind ei ehmatanud. Mõtlesin sellele, et juba varsti näen meie kallist pisikest.

Mil moel olid sünnituseks valmistunud?

Mul oli suurepärane ja toetav ämmaemand Siiri Ennika, kes jagas infot eesootava kohta. Lisaks käisin sünnituseelsetel perekooli loengutel ning lasin ka oma beebi ja sünni nimel palvetada.

Millist tuge tundsid isast sünnituse juures?

Temast oli väga suur tugi. Võimalusel võiks iga mees sünnituse juures viibida, sest näha uue elu sündi, see on üks erilisemaid kogemusi üldse. Seda enam, kui tegemist on enda lapsega. Lisaks on naisele oluline, et saab seda hetke ühiselt jagada. Kindlasti annab see mehele koheselt lapsega lähedasema tunde, mis emal on juba seeläbi olemas, et pisike elu on temas mitmeid kuid kasvanud ja sa oled temaga mingil moel juba koos elama õppinud.

Kuidas teie elu beebi sünni järel välja nägi?

Loomulikult käib alguses terve elu tema ümber. Esimesel nädalal pidin harjuma ka sellega, et nii pisikese inimese hingamist ei näe ega kuule – käisin kogu aeg vaatamas, kas ikka hingab. Pärast sünnitust haiglas ei julgenud alguses magadagi: pidevalt vaatasin, kas beebiga on kõik korras. Sealt edasi algas muidugi pidev imetamine ja imetlemine.