Leida argipäevast aega, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (30) saaks koos abikaasaTriinu (32) ja ajakirjanikuga põgusale töölõunale tulla, nõuab üksjagu klapitamist.

Ka Triinul oli poja sünni eel väike mure: kas töösse uppunud mees tema ja Arturi­ (nüüd 1 a 10 k) jaoks ikka aega leiab? Seetõttu lepiti varsti kokku, et kord kahe nädala jooksul käivad kaasad koos väljas õhtust söömas. Et Triinu saaks huuled punaseks värvida ja nad võiksid pühenduda vaid teineteisele. Tänaseks on restoranis­käigud asendunud teatri- ja kontserdiõhtutega, maitsvaid õhtusööke valmistab aga pere meisterkokk Jevgeni oma kõige kallimatele ise.

Ei mingit rutiini

Enamasti jõuab Jevgeni koju õhtul kella 18–19 paiku, vahel ka siis, kui poja juba magab, pärast poolt kaheksat. Koduteel jõuab perepea mõnikord läbi hüpata ka toidupoest, enamasti kodulähedasest ­Haabersti Rimist, sest õhtusöögi valmistamine ja selleks tooraine valimine on just tema pärusmaa.

“Meil on kokku lepitud, et toidu­poodi lähen mina üksi ja rõivapoodi läheb Triinu üksi, sest muidu kipub Triinu mind toidupoes liialt tagant kiirustama,” märgib mees.

Köögis toimetamist pärast väsitavat tööpäeva peab ta omamoodi puhkuseks. Jevgeni lemmikuks on Mehhiko köök, kuid sama osavalt saab ta hakkama kõikvõimalike muude põnevate toitude valmistamisega. Ainult küpsetamine on puhtalt Triinu ala. Tõsi, naine pääseb kööki alles siis, kui kaasa seal lõpetab, sest koos köögis toimetama nad enamasti ei mahu. “Olen seda meelt, et köögis peab olema üks inimene, kes vastutab tulemuse eest. Ühistööna see ei toimi,” selgitab Jevgeni.