Igal suvel teeb Tallink mõned kruiisid Gotlandile, sedakorda kaheksa sõitu juunis, juulis ja augustis. Võimalus pole väga laialt teada, sest laev alustab teekonda hoopis Helsingist ja teeb Tallinnas vaid lühida peatuse.

Tallinnas laevale minejatele algab seiklus pühapäeva õhtul kell 22, järgmisel varahommikul jõutakse Gotlandi keskusse Visbysse ning tagasisõit algab kell 21, et olla järgmisel keskpäeval Tallinnas. Arvestades, et perede eelarved on üsna pingul, on see kruiis päris soodne. Kõige odavam nelja inimese kajut maksab 224 eurot ning hinna sees on kaks hommikusööki ja üks õhtusöök.

Et Gotlandil koos lastega päeva sisustada, on mitu head võimalust. Kui olete sportlikumat sorti pere, võtke saarele kodust kaasa jalgrattad. Tõsi, vajalik on väike eeltöö, et sõiduks sobiv marsruut välja töötada. Tegu on Läänemere suurima saarega ning ühe päevaga seda rattal läbi ei sõida.

Laevafirma pakub lisatasu eest ka bussiekskursioone. Kui rahakott kannatab, tasub teha ringreis saarel.­ Lastele meeldib kindlasti veeta päev Pipi Pikksuka suvemaal, kuhu laevalt viivad ja tagasi toovad eribussid.