Igal teisel reedel paneb üks mees pealinnas autole hääled sisse ja võtab suuna folgilinna poole. Seal ühes majas, ninad vastu aknaklaasi, on juba ootel kaks poissi, sellele mehele maailma kaks tähtsaimat väikemeest. Kohapeal pikka juttu pole, poisid pardale ja uuesti maanteed mõõtma – tagasi Tallinna.

Kas sõit on tüütu ja igav? Kaugeltki mitte! See läheb lennates, sest jutustada on palju. Kes mida vahepeal tegi? Kuidas läheb lasteaias, koolis ja trennis? Mis nädalavahetusel ette võtame? Väike peatus veel tee peal (vahel saab isegi limpsi!) ja kohal nad ongi. Pühapäeval viib sõit isa taas Mulgimaa pealinna ja tagasi. Seda­korda jäävad poisid Viljandisse, oma ema juurde.

Poisid ja väike õde

Tallinnas elavad Katrin (33) ja Erki Orav (35) on abielus olnud kolm aastat. Neil on pooleteise­aastane tütar Sofia ning Erkil eelmisest kooselust kaks poega – üheksane Ott ja seitsmene Uku, kes elavad Viljandis. Koos on Erki ja Katrin olnud juba ajast, kui poisid olid päris pisikesed.

Aastaid sõitis Erki autoga Tallinna ja Viljandi vahet, et säilitada sidet poegadega. Viimase aasta on poisid ise igal teisel nädalalõpul isa juurde tulnud – ema paneb nad Viljandis rongile ja saadab issi juurde. Ega rongi­sõitki poistele vastukarva ole. Ruumi ja õhku on rongis piisavalt ning iga aknast möödatuhisev rohututt või põõsas märgib lähemale jõudmist isale. Ja ka Katrinile ja väikeõele.