Lugematu arv paare kasutab soovimatu raseduse ärahoidmiseks rasedusvastaseid vahendeid. Kuid on ka neid, kel pikast proovimisest hoolimata ei õnnestu kuidagi beebiootele jääda. Kunstlik viljastamine on tabu, mis jääb reeglina arstikabineti kinnise ukse taha, kõrvaliste isikutega seda ei arutata. Kaks perekonda on aga otsustanud rääkida oma loo ilustamata – nii, nagu see oli.

Kelly (23) ja Alo Lints (27) olid koos olnud viis aastat, kui leidsid, et perre võiks beebi sündida. Naise sõnul ei olnud nad oma suhte ajal kunagi kaitsevahendeid kasutanud. “Algul oli sedasi väga mugav, et ei pidanud kogu aeg kaitsevahenditele mõtlema, kuid ühel hetkel hakkas meid vaevama küsimus: kas meil on midagi viga, et ma pole siiani rasestunud?” meenutab Kelly esimest muremõtet. Paar suundus Nova Vita kliinikusse, et uurida, miks neil titat pole tulnud. “Hirm oli suur, kartsime väga, et meile öeldaks: te ei saagi lapsi. Samas olime lugenud paaridest, kes on saanud arstilt abi ning seega lootsime abikaasaga, et peagi jõuame oma soovi täitumiseni,” kirjeldab naine tollaseid emotsioone.

Kellyle ja Alole tehti hulganisti analüüse, kõikide vastuste järgi olid mõlema näitajad täiesti korras. “Muidugi oli tore kuulda, et meil ei ole midagi viga, kuid küsimus jäi: miks siis siiani pole rasedust tekkinud?” Arsti seisukoht oli ühene: mõnedel paaridel ei õnnestugi omavahel loomulikul teel viljastuda ning nemad, Kelly ja Alo, on üks taolistest paaridest. Hirmutav oli kuulda, et ilmselt ei saa nad kunagi ilma kõrvalise abita omavahel lapsi. Kuid nad leppisid selle mõttega kiirelt ning otsustasid kohe kunstliku viljastamisega alustada.

Edasi arenes kõik kiiresti. Kellyle tehti ultraheli ning uue menstruatsiooni alates pidi ta võtma hakkama beebipille. Järgnes munasarjade stimu­leerimine süstidega, et tava­pärase ühe munaraku asemel areneks naisel neid sel korral rohkem. “Olen terve oma elu süste ja kõiksugu torkimisi väga kartnud. Nüüdki olin hirmul, et kas ma üldse saan sellega hakkama. Lapsesoov oli aga suur ning nii jäigi Alo mind iga päev kõhuvoldi sisse süstima. Ise poleks ma iial suutnud endale nõela sisse torgata,” on Kelly kindel.