“Kuna enne elasime Istanbulis, oli meil Kuala Lumpuris kergem kohaneda. Muidu oleks selle linna intensiivsus olnud tõeline šokk,” räägib Maret läbi Skype’i lõunamaa palavast, hetkel 35kraadisest linnast, kuhu nad kolisid mullu suvel. “Rahvus­vahelisest elust on ­saanud meie pere sõltuvus,” muigab ta.

Põlvamaal sündinud Maret ja Prantsusmaalt Tallinna farmaatsia­firma esindajana tööle tulnud Thibaut kohtusid Eestis. Psühholoogi­haridusega Maret tegeles ravimite kliiniliste uuringutega, mehe ülesandeks oli Prantsuse firma finantspoole toimimist kontrollida.

Pulmad peeti nii Eestis kui Prantsusmaal. Paar lahkus Eestist 2008. aastal ning elas ja töötas esialgu Pariisis, sealt siirduti mitmeks aastaks Istanbuli. “Meie eluviis ei lase minna laisaks ja pakub välja­kutset, sest kohanemine igas uues riigis võtab alati aega,” märgivad mõlemad.

Lapsed kohanevad ruttu

Pere parimad kohanejad on lapsed – Leon (5,5) ja Ella-Louise (2,5). Leon on elanud nii Prantsusmaal kui Türgis, Ella-Louise sündis Türgis. Lisaks reisivad nad ühtelugu vanematega kummagi kodumaale ja mujalegi.

Malaisias on lastel hea elu. “Ilm on Kuala Lumpuris ilus, pidevalt saab ujuda, päike paistab. Kõik suhtuvad väikestesse inimestesse sõbralikult. Siia tulles muretsesid lapsed vaid selle pärast, kas nende mänguasjad on kaasa pakitud,” naerab Maret. Malaisia kodu lastetoa seinu kaunistavad Leoni ja Ella lemmiku Lotte kleepsud. Mõlemad jälgisid hoolega, et Eestist Lottemaalt kaasa võetud varandus ikka Malaisiasse jõuaks.