Võib ette kujutada kogenud perenaiste hämmastust, kui sügisel hõivas Eesti raamatumüügi edetabelites ootamatult kõrgeid kohti jaapanlanna Marie Kondo “Jaapani korrastuskunst. Korrastamise elumuutev vägi”. Mis selles koristamises siis nii erilist on, et lausa raamat kirjutada, võis nii mõnigi mõelda.

Raamatu tutvustus ütleb, et “eduka korrastamise võti on võtta asjad käsile õiges järjekorras, jätta alles ainult need esemed, mida tõeliselt armastate, ja teha seda kõike korraga ja kiiresti”. Kas me ei olegi siis ajast aega kodu õigesti koristanud!?

Pere ja Kodu palus tallinlanna Liina Kurvitsal (38) katsetada, mida ühel lastega perel KonMari meetodist üle võtta annab.

Põhjamaine maja ja asjad

Ettevõtjast Liina ja tema abikaasa, kaitseväe värbamiskeskuse juhataja Lauri Kurvitsa (47) peres kasvavad Laura-Liis (24), Anette Loviisa­ (10), Lauren Lee (9) ja Mirtel Matilde (6). “Meil pole steriilne disainkodu, nips­asju ja reisimälestusi ning kunsti seintele on aja jooksul kogunenud omajagu,” kirjeldab Liina. “Pluss see, et olmesegadust tekib lastega peres niikuinii.”

Koristamine on perele loomulikult tuttav tegevus – ja kui siis kõik koos majapidamistöödel kaasa löövad, tekib pärast hea tunne: “Oh, meil on nii äge kodu!”