Mida varem, seda parem. Kuigi vahel on tore teha otsus viimasel hetkel ja teisi pereliikmeid üllatada, siis pereürituste puhul võiks see olla pigem erand. Suvesündmuste kava tasub paika panna juba koos puhkusegraafikuga. Ürituste korraldajad teevad sageli varaseid sooduspakkumisi, nii et see on kasulik ka pere rahakotile.

Ühine arupidamine. Hästi õnnestunud pereüritus algab kodusest ettevalmistusest, mitte ürituse pileti- või parklajärjekorrast. Pidage maha perekoosolek: arutage, millised on igaühe ootused ja hirmud seoses sündmusega. Tehke plaan, mis võimaldab ootusi täita ja hirme maandada.

Tutvuge programmiga.
Järjest rohkem on vabaõhu­üritustel mõeldud lastele: loodud on spetsiaalsed lastealad ning lasteprogrammis leidub laulu-, mängu-, matka- ja meisterdamis­võimalusi. Veenduge, kas pakutavas programmis on viiteid laste- ja peresõbralikkusele.

Reeglid. Pange paika reeglid, mida üritusel järgida – need tagavad nii laste kui ka vanemate meelerahu. Mida väiksemad lapsed, seda rohkem tuleb võtta aega, et nendega kõik vajalik rahulikult läbi arutada.

Mida kaasa võtta? Kuigi ürituste korraldajad teevad ettevalmistusi mis tahes ilmaoludeks, tasub ka ise valmis olla. Autoga tulles olgu päikese- ja vihmavarjud või -keebid, soojad rõivad ja rannariided kaasas. Igaks juhuks tasub kaasa võtta ka joogivesi, mõned snäkid ja piknikutekk.

Aja planeerimine. Selleks, et koos mõnusalt aega veeta, tuleb võtta arvesse, millises rütmis pere kulgeda armastab. Kui oluline on pikk rahulik kodune virgumine ja ühine hommikusöök, siis on mõistlik hommikustest üritustest loobuda. Kui aga hommik on just kõige aktiivsem aeg, võib eelmisel õhtul asjad kokku panna ja koidikul liikuma hakata.

Kohale jõudmine. Viimasel hetkel üritusele jõudnuile tulevad sageli üllatusena parkimisjärjekorrad ja -korraldus. Selleks, et end koos perega esinemispaigas rahulikult sisse seada, tasub kohale jõuda vähemalt tund enne sündmuse algust.