Mario (36) ja tema elukaaslase ­Merje (36) peres kasvavad ­Ramses (6) ning kaksikud Klaus ja Ella Maria (2). Tööst vabamal ajal saab Mario rohkem tähelepanu perele pöörata. Simple Sessioni korraldamise periood seevastu on pöörane. Sel aastal juba 17. korda peetud ekstreemspordifestival on tuntud kogu maailmas ja meelitab kohale oma ala tipp­tegijaid. Rattu­rid ja rulatajad teevad rampidel hingematvaid numbreid ja publik ahhetab vaimustusest.

Mario korraldab festivali koos oma venna Ristoga, kes hakkas rattatrikke proovima juba üsna noorelt. Mario käis ülikoolis, kui läks vennale võistluste korraldamisel appi. Alguse sai kõik poiste kodulinnast Tartust, kuhu rajati esimene moodsam skeitpark. Edasi tuli Simple Session, mis on praeguseks trikitajate seas sama kuulus kui tennisistidele Wimbledon või jalgratturitele Tour the France.

Mario on harrastuste poolest­ vennast rahulikum. Tegeleb rohkem jooksmise ja rattasõiduga, samuti käib jõusaalis. “Ekstreem­spordi tegemiseks olen ma liiga vana, sellega peab teismelisena alustama,”­ ­selgitab Mario, miks ta ise oma võistlustel kiivrit pähe ei pane. Viima­sel ajal on tema põhispordi­alaks hoopis lastega sammu pidada. Mõni aasta veel ja Ramses, vanem poeg, on parajas eas alustamaks Sessionil kavas olevate ekstreemaladega. Siiani pole Ramses nende teemade vastu küll huvi üles näidanud – aga kui tekiks huvi?

“Ega ma kätt ette ei pane, aga ma ei ole seda teemat ka puššinud,” lausub Mario pärast pikka mõtlemist. “Ei hakka ka ütlema, et oma last ma kindlasti nende aladega tegelemas näha ei taha,” lisab ta. “Üks asi on minna kuhugi lihtsalt omapäi sõitma, teine asi on treenida juhendaja käe alla, et liigutused oleks läbi­mõeldud ja loogilised.”